Karta apteczna

KARTA APTECZNA wydawana jest naszym stałym pacjentom – służy do wygodnej i bezpiecznej identyfikacji pacjentów we wszystkich APTEKACH Dla Ciebie oraz przez INTERNET.

Umożliwia także pacjentom poczynienie sporych OSZCZĘDNOŚCI proporcjonalnych do wartości kupowanych regularnie leków (od 3 do nawet 30% wartości zakupów).

KARTĘ APTECZNĄ możesz otrzymać we wszystkich naszych aptekach. Numer karty widniejący pod kodem paskowym służy do identyfikacji pacjenta zamawiającego przez INTERNET.

Karta umożliwia dostęp do indywidualnego KONTA, na którym naliczane są punkty zdrowotne przy każdym zakupie dokonanym w APTECE Dla Ciebie. Za zgromadzone punkty możesz kupować leki, kosmetyki i produkty apteczne lub korzystać z darmowych usług medycznych we wszystkich współpracujących z nami przychodniach (np. wizyty u kardiologa , naczyniowca, itp). Dzięki temu KARTA APTECZNA staje się KARTĄ SKARBONKĄ.

Jeżeli posiadasz KARTĘ ZDROWIA PACJENTA – OSOZ (wydaną w dowolnej przychodni lub aptece) to możesz używać jej zamiennie – tak samo jak KARTY APTECZNEJ we wszystkich naszych aptekach


KARTA ZDROWIA PACJENTA - OSOZ
Umożliwia gromadzenie, przetwarzanie i wymianę informacji pomiędzy leczącymi Państwa lekarzami rodzinnymi i specjalistami a współpracującymi z nimi aptekami, laboratoriami i innymi placówkami ochrony zdrowia.

Karta jest kluczem do Indywidualnego Konta Zdrowotnego, w którego zasobach już wkrótce będziemy mogli znaleźć wszystkie istotne dane na temat naszego zdrowia, chorób, zaleceń lekarskich. Dane te będą dostępne wyłącznie dla właściciela karty (są chronione kodem PIN) oraz upoważnionych przez niego lekarzy. W placówkach medycznych oznaczonych znakiem OSOZ uzupełnianie danych będzie odbywać się automatycznie. Informacje medyczne pochodzące z pozostałych ośrodków, każdy pacjent może wprowadzić osobiście lub poprosić o to swojego lekarza.

KARTA ZDROWIA PACJENTA – U LEKARZA
Noś zawsze ją przy sobie i okazuj w przychodniach, gabinetach i szpitalach. Karta przyśpieszy rejestrację w poradni, powiadomi lekarza o substancjach na które jesteś uczulony, interakcjach leków zapisanych przez różnych specjalistów, przypomni o zbliżającej się wizycie lekarskiej (poprzez wpis w indywidualnym koncie)

KARTA ZDROWIA PACJENTA – W APTECE
Po wyjściu od lekarza z receptami (pamiętaj, że nadal obowiązują recepty papierowe) udajemy się do np.: APTEKI Dla Ciebie współpracującej z przychodnią w ramach programu OSOZ. Zanim jednak tam dotrzemy, w APTECE Dla Ciebie pojawia się RECEPTA ELEKTRONICZNA. Są na niej zapisane bezbłędnie i w pełni czytelnie dane na temat zaordynowanych leków wraz z zaleceniami (można je wydrukować w aptece) . Ponadto (CO NAJWAŻNIEJSZE) system komputerowy automatycznie sprawdza czy wydawane aktualnie leki nie wykazują interakcji z lekami ostatnio wykupionymi przez pacjenta.

Wykupując leki w APTEKACH Dla Ciebie zbieramy punkty zdrowotne, które możemy wymieniać na wiele artykułów aptecznych lub po prostu taniej kupić następną partię leków. Dzięki temu KARTA ZDROWIA PACJENTA staje się KARTĄ SKARBONKĄ.

Ponadto karta umożliwia zliczanie wydatków na leki w poszczególnych miesiącach i latach a także porównywanie cen leków.

Kupując leki w APTEKACH Dla Ciebie umożliwiasz też Twojemu lekarzowi lepszą kontrolę zaordynowanej terapii ,ponieważ informacje o wykupionych lekach pojawiają się automatycznie na koncie zdrowotnym